لیست بهترین تایمر های آبیاری اتوماتیک ۲۰۲۳ (+ لینک خرید)

نویسنده: احمد نعمتی
مدت زمان مطالعه: ۵ دقیقه
نقاشی از بهترین تایمر های آبیاری

بهترین تایمر های آبیاری در دنیا کدام هستند؟

برای هوشمند سازی و اتوماتیک سازی آبیاری باغ و باغچه از تایمر های آبیاری باتری خور استفاده میشود. امروز در آبیاری هوشمند™ قصد داریم لیست بهترین تایمر های آبیاری دنیا را از لحاظ کیفیت، امکانات، نوآوری و اعتبار شرکت سازنده برای شما جمع آوری کنیم و مزایا و معایب هرکدام را مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه با ۸ تایمر آبیاری اتوماتیک برتر دنیا از معروف ترین شرکت های دنیا که محصولات تخصصی در این زمینه تولید میکنند آشنا میشویم و بهترین و همچنین جدیدترین تایمر های آبیاری ساخت آنها را معرفی میکنیم.

رتبه اول در دنیا از نظر کارشناس فنی آبیاری هوشمند™:

تایمر آبیاری اوربیت آمریکا مدل B-Hyve

تایمر آبیاری بلوتوث اوربیت آمریکا مدل B-Hyve همراه با هاب وای فای

به جرئت میتوان گفت که تایمر آبیاری اوربیت مدل B-Hyve یکی از مدرن ترین ، باکیفیت ترین و باامکانات ترین تایمر های آبیاری دنیاست. این تایمر آبیاری همراه با یک هاب وای فای عرضه شده است که به این معناست که توانایی اتصال به اینترنت را دارد. یعنی هر جایی که هستید تنها کافیست گوشی تلفن همراهتان را بیرون بیاورید تا کنترل کامل آبیاری باغ خود را به دست بگیرید. هم میتوانید از طریق اپلیکیشن تلفن همراه، برنامه ی آبیاری را تغییر دهید و هم میتوانید جزئیات آبیاری های انجام شده را ببینید. نحوه کارکرد محصول تنها با ۲ عدد باتری قلمی میباشد که از نظر طول عمر باتری نیز تا یک فصل کامل نیازی به تعویض باتری ندارد. در بیان معرفی این تایمر به خلاصه ترین حالت ممکن باید گفت: اوج تکنولوژی ، کیفیت و نوآوری از برند اول دنیا در این زمینه.

در حال کار با اپلیکیشن تلفن همراه تایمر آبیاری اوربیت آمریکا مدل B-Hyve
تایمر آبیاری اوربیت آمریکا مدل B-Hyve نصب شده در باغچه منزل

تایمر آبیاری اوربیت مدل B-Hyve دارای ویژگی های شگفت انگیز زیادی است. مثلا یکی از آنها، این است که با دارا بودن سنسور داخلی جریان آب، شما میدانید در هر آبیاری دقیقا چه مقدار آب بر حسب لیتر (یا گالن) مصرف شده است. یا یکی از ویژگی های دیگر آن این است که اگر نوبت آبیاری انجام شده است اما در اثر قطع آب شهری، آبی برای آبیاری به درختان داده نشده است؛ این تایمر شما را با یک هشدار قطع آب، روی گوشی اتان آگاه میکند. در تنظیمات اپلیکیشن این محصول یک قابلیت وجود دارد که با روشن کردن آن، این تایمر اطلاعات محیطی را هر روز به صورت خودکار از اینترنت دریافت میکند و بسته به شرایط دما و رطوبت یا بارندگی آن روز، مدت نوبت های آبیاری ها را به صورت خودکار کم تر و یا زیادتر میکند.

رتبه دوم در دنیا از نظر کارشناس فنی آبیاری هوشمند™:

تایمر آبیاری گاردنا آلمان مدل Smart Sensor Control Set

تایمر آبیاری گاردنا آلمان مدل Smart Sensor Control Set

تایمر آبیاری گاردنا مدل Smart Sensor Control Set یکی از جدیدترین و مدرن ترین تولیدات شرکت آلمانی باسابقه و معروف گاردنا میباشد که با اختلافی بسیار ناچیز از تایمر اوربیت مدل B-Hyve در رتبه دوم لیست بهترین تایمر های آبیاری دنیا جا خوش کرده است. این محصول شامل سه آیتم در یک پکیج میباشد. اولی تایمر آبیاری بلوتوث مدل Smart Water Control ، دومی هاب وای فای و سومی سنسور هوشمند بلوتوث. هر ۳ در جعبه محصول وجود دارند و بعد از راه اندازی هر ۳ با فناوری بلوتوث به هم متصل میشوند. در مورد نوع کارکرد باید بگوییم هاب وای فای که برق متصل میشود اما تایمر آبیاری مدل Smart Water Control و سنسور هوشمند هرکدام تنها با ۲ عدد (یا در صورت علاقه با ۳ عدد) باتری قلمی کار میکند و تا یک فصل کامل به صورت تضمینی نیاز به تعویض باتری ندارد. برای تنظیم نوبت های آبیاری یا مشاهده ی نوبت های آبیاری انجام شده فقط کافی است از هر جایی در دنیا وارد اپلیکیشن تلفن همراه محصول بر روی گوشی هوشمند خود که به اینترنت دسترسی دارد شوید. به لطف سنسور هوشمند بلوتوث گاردنا که قادر است در هر زمان سه خصیصه ی رطوبت خاک، روشنایی و دما را اندازه گیری کند شما قادر خواهید بود در تنظیمات اپلیکیشن تلفن همراه محصول حتی بر اساس شرایط محیط و خاک نیز به تایمر دستورات اضافی بدهید. مثلا برای هر نوبت آبیاری تنظیمی اگر رطوبت خاک از ۵۰ درصد بیشتر شد بلافاصله آن نوبت آبیاری قطع شود. به صورت خلاصه میتوان گفت این محصول تمام قابلیت های تایمر آبیاری شرکت اوربیت مدل B-Hyve را که در رتبه اول لیست به آن اشاره کردیم دارا میباشد و اضافه بر آن یک سنسور رطوبت سنج بی نظیر بلوتوثی هم همراه خود دارد. اما تایمر آبیاری اوربیت مدل B-Hyve به دلیل داشتن سنسور اندازه گیری دبی آب عبوری که از نظر ما نوآوری بسیار لازم، مبرم و شگفت انگیزی محسوب میشود و همچنین قیمت گذاری بسیار منصفانه تر، گوی سبقت را از این محصول ربود و به رتبه اول رسید.

در حال کار با اپلیکیشن تایمر آبیاری گاردنا آلمان مدل Smart Sensor Control Set
تایمر آبیاری گاردنا آلمان مدل Smart Sensor Control Set نصب شده در باغچه

با بررسی شرکت بسیار باسابقه و معروف گاردنا و محصولات آن متوجه شدیم در عین اینکه از نوآوری و کیفیت چیزی در دنیا کم ندارد اما هر محصول مشابه با نمونه ی آمریکایی، را دو برابر یا گاها سه برابر گران تر میفروشد. در ابتدا بسیار تعجب کردیم. اما با تحقیق متوجه شدیم گاردنا محصولاتش را در خاک آلمان و با مالیات بیشتر و نیروی کار گران تر تولید میکند و شاید این مورد در گران بودن محصولاتش بی تاثیر نیست. البته این نمیتواند یک دلیل موجه برای گران بودن بیش از حد محصولات یک شرکت باشد. چون مثلا شرکت آمریکایی اوربیت هم تایمر آبیاری مدل B-Hyve را فقط در خاک آمریکا تولید میکند. اما مثلا تایمر آبیاری گاردنا مدل Smart Control Set که فاقد سنسور هوشمند است و به نوعی برادر کوچک تر تایمر اوربیت مدل B-Hyve محسوب میشود، به جای اینکه ارزان تر باشد، دقیقا ۳ برابر قیمت دارد. واقعا چرا؟ شاید سیاست قیمت گذاری شرکت گاردنا به گونه ای است که بیشتر بر روی فروش در داخل خود آلمان متمرکز شده است یا حتی ممکن است با سیاست بهترین کیفیت اما مشتری کمتر با سود بیشتر استوار شده باشد.

رتبه سوم در دنیا از نظر کارشناس فنی آبیاری هوشمند™:

تایمر آبیاری بلوتوث هانتر آمریکا مدل BTT-101

تایمر آبیاری بلوتوث هانتر آمریکا مدل BTT-101

تایمر آبیاری بلوتوث هانتر آمریکا مدل BTT-201

تایمر آبیاری بلوتوث هانتر آمریکا مدل BTT-201

تایمر آبیاری هانتر تک خروجی مدل BTT-101 و دو خروجی مدل BTT-201 از تولیدات شرکت بسیار معروف هانتر آمریکا هستند؛ شرکتی که در بحث آبیاری هوشمند همیشه در دنیا حرف اول را زده است و یکه تاز تجهیزات بسیار باکیفیت آبیاری مدرن میباشد. اگر قرار بود برای کنترلر های آبیاری برقی یا شیرهای برقی یک لیست از بهترین ها را تهیه کنیم بدون شک رتبه ی اول لیست به هانتر تعلق داشت. اما این شرکت در زمینه ی تولید تایمر های آبیاری باتری خور تنها به ارایه ی دو محصول بسنده کرده است که هر دوی آنها انصافا بسیار کاربردی و بسیار باکیفیت هستند. تنظیم برنامه ی آبیاری برای هر دو محصول فقط با نصب اپلیکیشن محصول بر روی تلفن همراه (اندروید و یا ios) و به کمک بلوتوث امکان پذیر است.

در حال کار با اپلیکیشن تلفن همراه تایمر آبیاری هانتر آمریکا مدل BTT-101
تایمر آبیاری بلوتوث هانتر آمریکا مدل BTT-101 نصب شده در باغ

یکی از نقاط قوت این دو محصول این است که در اپلیکیشن تلفن همراه این محصولات در بخش تنظیم برنامه، گزینه هایی وجود دارد که جدا از استفاده ی این محصول برای آبیاری باغچه و باغ؛ میتوان از این محصولات به بهترین شکل ممکن برای سیستم های مه پاش نیز استفاده کرد. یعنی این دو محصول هانتر علاوه بر اینکه عنوان رتبه ی سوم بهترین تایمر آبیاری در دنیا را یدک میکشند، عنوان رتبه ی اول بهترین تایمر سیستم های مه پاش را نیز از آن خود کرده اند. مورد دیگری که حیف است از آن بگذریم این است که در بحث کیفیت شیر های سولنوئیدی درون این تایمر ها باید گفت که بالاترین حد تحمل فشار آب را در میان تمامی تایمر های آبیاری دارند. یعنی تا ۱۱۶ پاسکال (۸ بار) میتوانند فشار آب ورودی را تحمل کنند. فشار آب نرمال لوله کشی ورودی به ساختمان ها در شهر ها چیزی حدود ۴ بار است!

رتبه چهارم در دنیا از نظر کارشناس فنی آبیاری هوشمند™:

تایمر آبیاری اتوماتیک اوربیت آمریکا تک خروجی مدل Buddy

تایمر آبیاری اوربیت آمریکا تک خروجی مدل Buddy

تایمر آبیاری اتوماتیک اوربیت آمریکا دو خروجی مدل Buddy II

تایمر آبیاری اوربیت آمریکا دو خروجی مدل Buddy II

تایمر آبیاری اوربیت تک خروجی مدل Buddy و دو خروجی مدل Buddy در حال حاضر رتبه اول پرفروش ترین تایمر های آبیاری را در دنیا در اختیار دارند. این دو محصول از یک نظر جزو باکیفیت ترین تایمر های آبیاری در سطح جهانی هستند و از یک نظر چون از تکنولوژی بلوتوث یا وای فای استفاده نمیکنند قیمت آنها بسیار مقرون به صرفه است. همین دو ویژگی آنها، باعث شده در ۹۰ درصد لیست های رتبه بندی که به زبان انگلیسی مشاهده کردیم نام این دو محصول را در اولین انتخاب لیست بهترین تایمر های آبیاری دنیا ببینیم.

تایمر آبیاری اوربیت آمریکا دو خروجی مدل Buddy II نمای بالا
تایمر آبیاری دو خروجی نصب شده در باغ

هر دو محصول برای کارکرد فقط به دو عدد باتری قلمی نیاز دارند که با توجه به اینکه این محصولات از تکنولوژی بالا برای بهینه ترین مصرف باتری استفاده میکنند، هر دو محصول تا یکسال و بیشتر از آن به صورت تضمینی نیاز به تعویض باتری نخواهند داشت. به طور خلاصه اگر میخواهید برای باغ یا باغچه یا گلدان های خود از یک تایمر آبیاری اتوماتیک استفاده کنید و فاکتور اول شما برای خرید، کیفیت بسیار بالا است و فاکتور دوم شما سادگی (قیمت مقرون به صرفه) است، پس پیشنهاد اول ما این دو محصول از اوربیت آمریکا هستند.

رتبه پنجم در دنیا از نظر کارشناس فنی آبیاری هوشمند™:

تایمر آبیاری رین برد آمریکا تک خروجی مدل 1ZEHTMR

تایمر آبیاری رین برد آمریکا تک خروجی مدل ۱ZEHTMR

شرکت آمریکایی رین برد، یکی از معروف ترین، باسابقه ترین و پیشرو ترین شرکت های تولید لوازم آبیاری مدرن در دنیاست که پا به پای اوربیت و هانتر پیش میرود. حتی در زمینه ی شیر های برقی از اوربیت نیز کاملا جلوتر است. اما این شرکت در زمینه ی تولید تایمر های آبیاری باتری خور تنها به تولید یک محصول بسنده کرده است. تایمر آبیاری رین برد تک خروجی مدل ۱ZEHTMR دقیقا مشابه تایمر آبیاری تک خروجی اوربیت با همان کیفیت و با همان کارایی میباشد. از نظر باتری نیز به همین صورت مشابه هستند. یعنی این محصول با دو عدد باتری قلمی کارکرد دارد و با کیفیت بالا و مصرف بسیار پایین باتری که دارد تا یک سال و حتی بیشتر به صورت تضمینی نیاز به تویض باتری ندارد.

تایمر آبیاری رین برد آمریکا تک خروجی مدل 1ZEHTMR نمای پشت
تایمر آبیاری رین برد آمریکا تک خروجی مدل 1ZEHTMR نصب شده در باغچه

اما چون این شرکت سالهاست فقط همین مدل تک خروجی را تولید میکند و مدل های دیگری را برای تایمر آبیاری باتری خور تولید و روانه بازار نمیکند، کمی این محصول در حاشیه رفته و معمولا در سطح جهانی از نظر میزان فروش، کاملا پایین تر از اوربیت و هانتر قرار گرفته است.  وگرنه رین برد شرکتی است که بالاترین اعتبار و سابقه را در زمینه ی محصولات آبیاری و همچنین آبیاری مدرن در دنیا دارد.

رتبه ششم در دنیا از نظر کارشناس فنی آبیاری هوشمند™:

تایمر آبیاری دیگ آمریکا سولار مدل EVO 100

تایمر آبیاری دیگ آمریکا سولار مدل EVO 100

شرکت آمریکایی Dig یکی از شرکت های جا افتاده و فعال در زمینه تولید محصولات آبیاری قطره ای و تجهیزات آبیاری اتوماتیک در جهان به شمار میرود. یکی از محصولات بسیار جالب این شرکت؛ تایمر آبیاری تک خروجی مدل EVO 100 میباشد که از نظر کیفیت چیزی از اوربیت و هانتر کم ندارد و از نظر کارکرد هم به هیچ گونه باتری احتیاج ندارد! یعنی یک پنل خورشیدی کوچک تعبیه شده بر روی تایمر انرژی مورد نیاز را به باتری داخلی این محصول منتقل میکند و به این ترتیب با یک تایمر آبیاری %۱۰۰ خورشیدی طرف هستیم. این محصول برای کارایی صحیح فقط به روزانه ۱۰ دقیقه روشنایی روز احتیاج دارد! این محصول در تمامی شرایط آب و هوایی و جغرافیایی به صورت کاملا صحیح کار میکند. چه هوا هر روز ابری باشد چه هوا هر روز خورشیدی باشد.

تایمر آبیاری دیگ آمریکا سولار مدل EVO 100 نصب شده در باغچه منزل

از نظر تنوع برای تنظیم برنامه، تایمر آبیاری دیگ مدل EVO 100 چیزی از رقبا کم ندارد بلکه بیشتر هم دارد. انواع برنامه های آبیاری دلخواه با هر مدت زمانی و هر ساعت شروعی و حتی با توجه به روز های هفته یا حتی روز های ماه انگلیسی قابل تنظیم بر روی این تایمر هستند.

رتبه هفتم در دنیا از نظر کارشناس فنی آبیاری هوشمند™:

تایمر آبیاری کلابر ایتالیا تک خروجی مدل Aquauno Video-6 Plus

تایمر آبیاری کلابر ایتالیا تک خروجی مدل Aquauno Video-6 Plus

تایمر آبیاری کلابر ایتالیا دو خروجی مدل Aquadue Duplo Evolution

تایمر آبیاری کلابر ایتالیا دو خروجی مدل Aquadue Duplo Evolution

شرکت کلابر واقع در کومونه Fiume Veneto کشور ایتالیا یکی از معروف ترین شرکت های تولید محصولات آبیاری و باغبانی میباشد که به خاطر کیفیت محصولاتش معروف میباشد. شاید قیمت محصولاتش بالاتر از شرکت های دیگر باشد اما باز هم جزو پرفروش ترین ها میباشد. تایمر های آبیاری کلابر علاوه بر کیفیت از نوآوری و امکانات نیز برخوردار هستند و به همین خاطر بی انصافی بود اگر این شرکت را جزو انتخاب ها نمی آوردیم.

سنسور باران کلابر ایتالیا مدل 90915
تایمر آبیاری کلابر ایتالیا دو خروجی مدل Aquadue Duplo Evolution نصب شده برای باغ

بهترین مدل شرکت کلابر برای باغچه و باغ کوچک مدل Aquauno Video-6 Plus میباشد که تک خروجی است و بهترین مدل این شرکت برای باغچه های بزرگتر و باغ ها مدل Aquauno Duplo Evolution است که دارای ۲ خروجی با قابلیت تنظیم برنامه مجزا میباشد. اگر بخواهیم دلیل انتخاب محصولات شرکت کلابر را در لیست بهترین تایمر های آبیاری دنیا به صورت خلاصه در ۳ جمله خلاصه کنیم باید گفت اول کیفیت و تحمل بسیار بالا و مثال زدنی شیر سولنوئیدی داخلی آنها در برابر فشار آب میباشد. دوم امکان تنوع در تنظیم تعداد و مدت نوبت آبیاری ها میباشد که هیچگونه محدودیت زمانی ندارد و از ۱ دقیقه تا ۲۳ ساعت و ۵۹ دقیقه این امکان وجود دارد. سوم امکان اتصال آسان و مستقیم سنسور تشخیص باران کلابر به این تایمر ها میباشد که باعث لغو خودکار نوبیت های آبیاری در هنگام بارش کافی باران میشود. شاید تنها ایرادی که میتوان به این ۲ تایمر آبیاری گرفت این است که طول عمر باتری آنها یکسال تضمینی نیست و بلکه ۳ ماه تضمینی است.

رتبه هشتم در دنیا از نظر کارشناس فنی آبیاری هوشمند™:

تایمر آبیاری ملنور آمریکا تک خروجی مدل HydroLogic

تایمر آبیاری ملنور آمریکا تک خروجی مدل HydroLogic

تایمر آبیاری ملنور آمریکا دو خروجی مدل HydroLogic 2-Zone

تایمر آبیاری ملنور آمریکا دو خروجی مدل HydroLogic 2-Zone

شرکت Melnor واقع در شهر Winchester ایالت Virginia آمریکا یکی از شرکت های فعال و پیشرو در زمینه محصولات آبیاری میباشد. این شرکت به اندازه ی شرکت های آمریکایی دیگر معروف نیست اما محصولات آن از کیفیت و محبوبیت بسیار بالایی الخصوص در آمریکا برخوردار هستند. تایمر های آبیاری ملنور علاوه بر کیفیت بالا و امکانات عالی در قیمت مناسبی نیز روانه بازار شده اند. البته یافتن محصولات این شرکت در بازار ایران کار آسانی نیست.

سنسور رطوبت خاک ملنور آمریکا مدل HydroLogic نصب شده در باغچه
تایمر آبیاری ملنور آمریکا دو خروجی مدل HydroLogic 2-Zone در حال نصب شدن در باغ

معروف ترین محصولات شرکت ملنور آمریکا در زمینه آبیاری هوشمند یعنی تایمر آبیاری تک خروجی مدل HydroLogic و تایمر آبیاری دو خروجی مدل HydroLogic 2-Zone دو محصول بسیار باکیفیت، خوش قیمت و باکاربری آسان میباشند که اگر بخواهیم دلیل انتخاب محصولات این شرکت را در لیست بهترین تایمر های آبیاری دنیا بیان کنیم میتوان آنها را در ۳ جمله خلاصه کرد. اول کیفیت بسیار بالا در سطح جهانی از یک برند آمریکایی. دوم قابلیت تنظیم انواع برنامه آیباری به صورت کاملا آسان و سوم امکان اضافه کردن سنسور رطوبت خاک ملنور به آن. یعنی اگر سنسور رطوبت خاک ملنور را نیز خریداری نمایید میتوانید با اتصال این سنسور به تایمر آبیاری این امکان را به تایمر آبیاری بدهید که در زمان هایی که رطوبت خاک باغچه از سطح بالایی برخوردار است به صورت خودکار آن نوبت آبیاری را لغو کند.

در نهایت کدام از همه بهتر است؟

دوستان گرامی در این مقاله با ۸ مورد از بهترین تایمر های آبیاری در دنیا از معروف ترین و معتبر ترین شرکت ها در این زمینه آشنا شدیم. اما آیا میتوان یکی از آنها را صد در صد بهتر از بقیه دانست؟ راستش را بخواهید این کاملا سلیقه ای است. اگر دوست ندارید از باتری های کتابی استفاده کنید و در عوض با باتری های قلمی راحت تر هستید، پس سراغ تایمر های کلابر و گاردنا نروید! زیرا تایمر های هر دو شرکت با باتری کتابی ۹ ولتی کار میکنند. اگر به کیفیت ساخت و طول عمر بالا اهمیت میدهید، میتوان گفت تمامی شرکت های بالا محصولات فوق العاده باکیفیتی دارند و در تمام دنیا جزو معتبر ترین ها هستند. اگر به دنبال یک تایمر آبیاری هستید که به تعویض باتری نیازی نداشته باشد و از تکنولوژی خورشیدی استفاده کند به نظر میرسد شرکت دیگ در این زمینه پا را فراتر گذاشته است. اگر به تکنولوژی وای فای و نصب نرم افزار گوشی همراه (اندروید یا ios) علاقه مندید پس شاید بهتر است سراغ شرکت اوربیت یا گاردنا بروید. زیرا از بین این ۸ شرکت فقط اوربیت و گاردنا محصولی را با این تکنولوژی تولید کرده اند. اگر دوست دارید تنظیم برنامه ی آبیاری را به آسانی از روی گوشی هوشمندتان و به کمک بلوتوث انجام دهید؛ اوربیت، هانتر، گاردنا و دیگ محصولی را با این قابلیت دارند. اگر برعکس میخواهید هزینه ای برای تکنولوژی بلوتوث نپردازید و تنظیم برنامه را فقط با دکمه های روی تایمر و به سادگی هرچه تمام تر انجام دهید؛ اوربیت یا رین برد را انتخاب کنید. و در آخر اگر علاوه بر کیفیت بسیار بالا، به قیمت مناسب نیز فکر میکنید محصولات گاردنا و کلابر گران تر هستند! اما اوربیت و هانتر قیمت بسیار مناسبی هم در بازار جهانی و هم در بازار ایران دارند.

فهرست
قیمت تمامی محصولات به صورت روزانه و خودکار؛ بر اساس نرخ ارز بروزرسانی میشود.بیشتر بدانید
+