تایمر آبیاری چیست و چه کاربردی دارد؟

تایمر آبیاری همانطور که از نامش پیداست وسیله ای است که برای اتوماتیک کردن آبیاری در باغچه و باغ کاربرد دارد. این دستگاه ها معمولا اندازه ای کوچکی دارند و کمی بزرگتر از کف دست هستند و به آسانی میتوان آنها را بین شیر آب و شلنگ یا لوله آبیاری نصب کرد. در داخل تایمر های آبیاری ۲ جزء وجود دارد. یکی برد الکترونیکی و یکی شیر آب سولنوئیدی. اکثر تایمر های آبیاری با باتری های قلمی کار میکنند. اما مدل هایی هم وجود دارند که دارای پنل خورشیدی هستند. در تنظیمات آنها میتوانیم زمان های شروع آبیاری، مدت زمان آبیاری و روز های تکرار آبیاری را تعیین کنیم.

آیا برند و کیفیت تایمر آبیاری مهم است؟

جواب به این سوال را فقط کسی میداند که قبلا از تایمر های آبیاری برای باغ خود استفاده کرده باشد. سال های خیلی قبل در آبیاری هوشمند™ ، خودمان برد های الکترونیکی را میساختیم. از برنامه نویسی بگیرید تا لحیم کاری و غیره. یک روز از روز ها پسر عمویم زنگ زد و در حالی که صدایش پر از بغض بود گفت مثل اینکه سیستم آبیاری هوشمند درست عمل نکرده و درختانم خشک شده اند. واقعا ما را تصور کنید که چطور از خجالت نمیتوانستیم چیزی بگوییم. البته درختان منزل پسر عمو بعد از چند ماه دوباره شادابی گذشته را به دست آوردند اما از همان موقع به بعد ما یک موضوع مهم را فهمیدیم. اینکه آبیاری درختان یک کار تفننی و تفریحی نیست. بلکه اگر مشکلی پیش بیاید ، مشکل واقعا بزرگی خواهد بود.

آیا برند تایمر آبیاری فقط از لحاظ اعتماد و اطمینان به سیستم مهم است؟

واقعا نه! همه ی ما میدانیم که در تمامی لوازم الکترونیکی و چه حتی غیر الکترونیکی برند چقدر بر روی طول عمر محصول اثر دارد. برای تایمر های آبیاری هم این قضیه صدق میکند. محصولی از شرکت های معروف آمریکایی و اروپایی به صورت بسیار واضح ، طول عمر بسیار بیشتری از محصولات شرکت های چینی و متفرقه دارد. زیرا جدا از بحث تکنولوژی ساخت، از لحاظ متریال مورد استفاده نیز زمین تا آسمان تفاوت وجود دارد.

پس برند تایمر آبیاری برای اعتماد به سیستم و طول عمر سیستم مهم است؟

ببینید واقعا برند باز هم تفاوت های بیشتری ایجاد میکند. در تایمر های آبیاری چینی و متفرقه مجبور هستید هر ۳ ماه یکبار باتری های قلمی را تعویض نمایید. اما در مدل های شرکت های معروف آمریکایی و اروپایی تا بیشتر از ۱ سال نیازی به تعویض باتری وجود ندارد. یعنی با توجه به تکنولوژی ساخت محصول و بهینه تر بودن مصرف باتری در آنها ، تا یکسال خیالمان از بابت تعویض باتری راحت است. جدا از این، تایمر آبیاری با برند معروف تر، تجربه ی کاربری بسیار لذت بخش تری را به ما میدهد. چه از لحاظ کیفیت متریال محصول هنگام نصب و چه از لحاظ امکانات نرم افزاری هنگام تنظیم برنامه آبیاری بر روی آن.

شرکت آمریکایی اوربیت، انتخاب اول ما برای تایمر آبیاری

پس از سالها تجربه در تولید، آموزش، نصب، واردات و فروش سیستم های آبیاری هوشمند، باید بگوییم شرکت آمریکایی اوربیت انتخاب اول ماست. شنیده اید میگویند آنچه خوبان دارند تو همه یکجا داری! تایمر های آبیاری اصلی و اورجینال اوربیت هم همینگونه هستند. اولا در طول این سال ها فهمیدیم کیفیت آنها فراتر از آن چیزی است که واقعا باید باشد و این از شرکت های آمریکایی بعید نیست. دومین موضوع یکه تاز بودن این شرکت در موضوع تایمر های آبیاری وای فای دار میباشد. یعنی از طریق یک اپلیکیشن در گوشی هوشمند از هر کجای دنیا بتوان آنرا برنامه ریزی یا کنترل کرد. و سومین موضوع قیمت بسیار اقتصادی محصولات این شرکت در مقایسه با تمامی رقبا در دنیا میباشد.

شرکت آمریکایی هانتر، انتخاب دوم ما

شرکت آمریکایی هانتر یکی از معروف ترین شرکت های دنیاست که محصولات آن در از نظر کیفیت در همه ی کشور ها زبان زد هستند. اگر کیفیت ، نو آوری و قیمت را سه ملاک مهم در نظر بگیریم مجبوریم نام این شرکت معروف را در این لیست ذکر کنیم. البته شرکت هانتر در زمینه ی تولید تایمر های آبیاری تنها به ارائه ۲ محصول بسنده کرده است که هر دو نیز از تکنولوژی بلوتوث بهره میبرند. یعنی با از طریق اپلیکیشن هانتر بر روی گوشی هوشمند خود میتوانید برنامه آبیاری را بر روی این تایمر ها تنظیم کنید.

شرکت آلمانی گاردنا، شرکتی معروف و انتخاب سوم ما

شرکت آلمانی گاردنا در زمینه ی تایمر های آبیاری چیزی از اوربیت و هانتر کم ندارد. از نظر کیفیت، از نظر نوآوری و از نظر معروف بودن در دنیا زبان زد است. تایمر های آبیاری گاردنا در مدل های مختلف تولید شده اند. مدل های ساده، مدل های وای فای دار و حتی مدل های سنسور دار برای سنجش رطوبت خاک. همه ی این ملاک ها باعث شد تا شرکت معروف گاردنا را در این لیست ذکر کنیم.

شرکت آمریکایی دیگ، انتخاب چهارم ما

بعد از ۳ شرکت بالا، چند شرکت دیگر موجود حدودا در یک سطح هستند. به عنوان مثال شرکت آمریکایی دیگ، یکی از شرکت های مطرح در زمینه تایمر های آبیاری باتری خور میباشد که از نظر کیفیت چیزی از ۳ شرکت قبلی کم ندارد. هم مدل های ساده تولید میکند، هم بلوتوثی و هم دارای پنل خورشیدی. من شخصا بعد از سه شرکت بالا، از این شرکت خوشم می آید. بیشتر بخاطر کیفیت محصولاتش و همچنین امکانات متنوعی که در رابطه با تنظیم برنامه آبیاری برای تایمر هایش گنجانده است.

آیا برند های دیگری نیز هستند که جزو برترین ها در دنیا باشند؟

مطمئنا بله. بسیاری دیگر از برند ها در دنیا وجود دارند که از لحاظ کیفیت، از لحاظ نوآوری و از لحاظ معروف بودن همیشه مطرح هستند. اما ما در این پست مجبور بودیم رتبه بندی کنیم و فقط میتوانستیم ۴ برند را در رتبه های اول تا چهارم ذکر کنیم. همچنین دقت داشته باشید در این رتبه بندی ما تخصصا روی تایمر های آبیاری زوم کرده بودیم و در زمینه تایمر های آبیاری باتری خور برند ها را با یکدیگر مقایسه کردیم. در پایان عرض کنیم شرکت ایتالیایی کلابر هم پتانسیل وجود داشتن در این لیست را داشت. همچنین شرکت آمریکایی رین برد که شرکت فوق العاده معروفی در دنیاست نیز این پتانسیل را داشت. یا مثلا شرکت آمریکایی ملنور در این زمینه واقعا فعال است و بسیار هم باکیفیت عمل کرده است.

keyboard_arrow_up